betsson
stan james
bet-at-home

V stredajšom štarte na ľade Buffala

V stredajšom štarte na ľade Buffala si svojím dvanástym zápisom do produktivity za jednu asistenciu útočník Jaromír Jágr udržal priemer bodu na zápas. Jeho Philadelphia uspela 3:2 a český rekordman sa presadil už v piatom zápase v rade. Nárast formy potvrdil Radim Vrbata, ktorý dvoma zásahmi podporil víťazstvo Phoenixu nad Coloradom.

O víťazstvo Philadelphie na ľade Buffala rozhodla už úvodná tretina, v ktorej hostia nastrieľali tri rýchle góly a vyhnali Ryana Millera na striedačku.

Americký reprezentačný gólman vôbec prvýkrát v kariére NHL lovil zo siete dva puky už v úvodných dvoch minútach hry. Všetko odštartoval v čase 1:43 Sean Couturier, asistoval mu Jakub Voráček.

Na 2:0 zvyšoval iba o 13 sekúnd neskôr James van Riemsdyk a na striedačku Millera vyprevadil tvrdou ranou z ľavého krídla Scott Hartnell. Bežala až siedma minúta a asistencia pri góle na 3:0 si pripísali Claude Giroux a Jaromír Jágr.

Posledne menovaný európsky rekordman NHL bodoval piatykrát za sebou as bilanciou 12 zápisov (5 +7) z rovnakého počtu štartov sa priblížil vedúcemu mužovi bodovania Slovákov elitnej súťaže, Milanovi Michalko z Ottawy, na rozdiel jediného bodu. Za svoj výkon bol Jágr novinári zvolený tretí hviezdou zápasu, čím akoby obhájil svoje pondelkové vyhlásenie tretej hviezdy celej ligy za uplynulý týždeň.

Buffalo umazalo nulu na svojom konte strelených gólov až v 28. minúte, kedy Ilju Bryzgalov prekonal slovenské bek Andrej Sekera. Keď sa potom v 49. minúte presadil aj Luke Adam, záver duelu ponúkol ešte dráma. Ruský gólman však Flyers tentoraz podržal a nedovolil domácim vyrovnať. Philadelphia si tak pripísala siedmej víťazstvo sezóny a so ziskom 15 bodov sa priblížila vedúcemu tímu Atlantickej divízie z Pittsburghu na rozdiel troch bodov.
Vrbata dvoma gólmi podporil víťazstvo Phoenixu

Z úvodných ôsmich štartov v sezóne vyťažil Radim Vrbata iba jediný gól. Obrat k lepšiemu naznačil až sobotňajší zápas proti Los Angeles, keď sa dvoma zásahmi podieľal na výhre 3:2 z predĺženia.

Návrat streleckej formy potom slovenský útočník potvrdil iv nasledujúcej konfrontácii na ľade Colorada. Proti svojmu bývalému klubu sa tridsaťročný pravý krídelník blysol opäť dvoma gólmi a Phoenix zvíťazil tentokrát jasne 4:1.

Okrem Vrbata, ktorý sa s celkovým ziskom 10 bodov a bilanciou (5 +5) vyrovnal na priebežnom treťom mieste produktivity Čechov v NHL s floridskými Tomášom Fleischmann a Václavom Prospal z Columbusu, sa za Coyotes presadili ešte Martin Hanzal a Rostislav Klesla (obaja 0 + 1).

“Ťažko sa vyhráva, keď nedávate góly. Musíme pokračovať v tvrdej práci a snáď nám to začne padať,” povedal novinárom sklamaný Milan Hejduk, ktorého Avalanche vyslali na bránku Mikea Smitha celkovo 40 pukov. Len jediný ale skončil v sieti.
Eliáš prekonal klubový rekord, Lupul zažiaril hetrikom

Keď sa na štarte druhej tretiny v presilovej hre presadil Patrik Eliáš, hokejisti New Jersey sa vyrovnaním na 2:2 vrátili do hry v dueli proti Torontu. Český reprezentant sa presadil po piatykrát v sezóne a celkovo v klubovej histórii po 93. pri početnej prevahe, vďaka čomu prekonal rekord bývalého hráča a neskôr aj trénera Devils Johna MacLeana.

So stavom 2:2 však nesúhlasil hosťujúci útočník Joffrey Lupul, ktorý postupne znepríjemnil návrat do bránky veteránovi Martinovi Brodeur svojím premiérovým hetrikom v drese Maple Leafs. Kanadský gólman nastúpil po vyliečení boľavého ramena k prvému zápasu od 13. októbra, načo Lupul ho privítal späť svojimi gólmi z 27., 30. a 34. minúty. Na stave 5:3 pre Toronto sa potom už nič nezmenilo.